Güncel Haberler

KAYMAKAMLIK’TAN GÜNEYTEPE AÇIKLAMASI…

22 Mart 2013 tarihinde “Suhut Haber.com” internet sitesi üzerinden “Güneytepe Neden Proje Dışı” başlıklı haberiniz üzerine bir açıklama yapma ihtiyacı hasıl olmuştur;

 

İlçemiz Güneytepe köyü kanalizasyon çalışmaları 2011 yılında İl Özel İdaresi tarafından, içme suyu şebeke hattı yenilenmesi ise 2012 yılında birliğimiz tarafından tamamlanmıştır. Köylerimize kilit parke taşı yapılabilmesi için öncelikle alt yapı çalışmaların (kanalizasyan, içme suyu) tamamlanması gerektiği bu sebeple Güneytepe köyüne kilit parke taşı yapılması 2013 yılı yatırım programına alınmıştır.

 

İlgili haberinizde bahsettiğiniz 2010 yılında 5 trilyon lira, 2012 yılında 5 trilyon lira parke taşı döşeme işi diye anılmakta ancak, Köylere Hizmet Götürme Birliğimize 2010 yılında kilit parke taşı yapımı için hiç ödenek ayrılmadığı gibi, 2012 yılında ise 498.000,00TL ödenek ayrılmıştır. Güneytepe köyünden başka köylerin kanalizasyon şebekeleri daha önceden tamamlandığı için her yıl ortalama 1000 er m² parke taşı verilmektedir. Kilit parke taşı yatırımlarının yapılabilmesi için öncelikle köyün alt yapısının hazır olması, köy nufusu, köyün yerleşim alanı ve bugüne kadar yapılan taş miktarı dikkate alınarak yapılmaktadır.

 

2011 yılında İl Özel İdaresi tarafından Güneytepe köyünün alt yapı kanalizasyonu tamamlanmış olup;  Köylere Hizmet Götürme Birliğimizce 2010 Yılında İLY-Güneytepe-Balçıkhisar arası asfalt yol, 2011 yılında Güneytepe-Kayabelen arasındaki köprü, 2012 yılında içme suyu şebeke hattı yenilenmesi tamamlanmış, 2013 Yılında içme suyu depo bakım/onarımının ihalesi yapılmış olup; 15/06/2013 tarihi itibariyle bitirilecektir.

 

Son iki yıl içerisinde Güneytepe Köyümüzde yapılan iş ve yatırımlar şunlardır;

1-      Kanalizasyon tümüyle bitirilmiştir

2-      Köy içme suyu şebeke hattı 72.700,00TL’na yenilenmiştir

3-      Kayabelen-Güneytepe arası köprü 173.053,00TL’na yapılmıştır

4-      Karaadilli asfaltından-Güneytepe-Balçıkhisar yolu asfalt yapımı 137.000TL’na tamamlanmıştır.

5-      İçme suyu depo tamiratı başlamış olup, 14.160,00TL’na tamamlanacaktır.

6-      Kapalı sulama sistemi tamamlanmıştır

7-      2013 yılı Güneytepe köyüne 3500m² kilit parke taşı tahsis edilmiş olup, 2013 te miktar itibariyle en fazla kilit parke taşı tahsis edilen köyümüz olmuştur.

 

2 comments

  1. Kaymakakam bey yaptıklarınıza teşekkür ederiz ama yukarıda açıkladığınız yatırımlar niçin 2011 yılından sonra yapılmaya başlanmıştır, açıkladığınız yatırımlardan Kayabelen-Güneytepe arası köprü, ve Karaadilli asfaltından-Güneytepe-Balçıkhisar yolu asfalt yapımı kaç güneytepe köylüyü sevindirecek yatırımdır. biz güneytepelilerin, kışın çamurdan köye girememekten daha önemli sorunumuz yok. kışın köye geldiğimiz zaman arabalarımızı köye sokamıyoruz, düğüne gidemiyoruz, bir cenazemiz olduğu zaman çamurun içinde götürüyoruz çizme giyiyoruz yukarıdaki açıklamaları okuduğumuz ve incelediğimiz zaman görüyor ve anlıyoruzki 2011 yılına kadar güneytepe köyüne hiç bir şey yapılmamış, köydes yatırımları 2005 yılında başlamış güneytepe bu yardımları 2011 yılı sonlarında görmeye başlamıştır. Güneytepe köyünden başka köylerin kanalizasyon şebekeleri daha önceden tamamlandığı için yıllar itibariyle aldıkları parke taşlarıyla ortalama 7-8 bin m2 parke taşı yapıldığı görülmektedir her yıl ortalama 1000 er m² parke taşı verildiği düşünüldüğünde aradaki fark nasıl kapanacak, 2013 yılında biraz fazla yapılması mümkün değilmi güneytepe köyü alt yapısının hazır olmaması, köy nufusu, köyün yerleşim alanı ve bugüne kadar yapılmayan taş miktarı dikkate alınaraktan güneytepe köyüne 2013 yılında 6-7 bin metrekare yapmak çokmu zor, bunu istemek biz güneytepelilerin hakkı değilmi?, 2013 Yılında içme suyu depo bakım/onarımının ihalesinin yapılmış olması ayrıca bizi memnun etmektedir yıllarca köye geldiğimiz zaman köyün suyunu içememekte idik sağlık sorunları yaşamakta idik. sağlığımız tehdit altında idi.

  2. güneytepe köyü

    SAYIN KAYMAKAMIM Güneytepe köyü için yaptıklarınıza ve yapacaklarınıza şimdiden teşekkür ederiz.Siz de takdir edersiniz ki GÜNEYTEPE köyü çevresindeki köy ve kasabalara göre ülke ekonomisine tarım ve hayvancılık alanında hatırı sayılır katkılar sağlamaktadır ,ayrıca eğitim ve kültür alanında da seviye olarak üst sıralarda yer alır,ama her ne hikmetse Güneytepe köyünün alt yapı sorunları çözülmemiştir.köydes projesi kapsamında 2005 yılından bu tarafa bizim köyümüze ödenek gelmişmidir geldiyse neden bu projeye 2005 yılında değilde 2011 yılında başlanılmıştır ve her yıl 1000 m2 kilitli parke taşı yapılacağını söylüyorsunuz hedef 2023 galiba.2023 yılına kadar bizi çamur içinde yaşatmaya mahkum mu edeceksiniz. . idareci ve siyasetçiler bu konuda adil davrandıklarını düşünüyorlar mı ve bunun vebalini ALLAHA verebilecekler mi?Biz güneytepe köyü sakinleri olarak bu işin takipçisiyiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.