Güncel Haberler

KAŞİFLERDEN SOKAĞA BİR KAP İYİLİK

Anadolu Gençlik Derneği(AGD) Ortaokullar Komisyonu, “Kaşiflerden sokağa bir kap iyilik” farkındalık etkinliği ile sokaklarda yaşayan hayvan dostlarımızı unutmadıklarını bir kez daha gösteriyor.
AGD Ortaokullar Komisyonu’ndan etkinlik ile ilgili yapılan açıklamada; “Sokaktaki dostlarımızı unutmuyor, onlar için tamamen geri dönüştürülebilir malzemeler kullandığımız kaplarla sokağa bir kap iyilik bırakıyoruz.” ifadelerine yer verilerek doğaya ve hayvanlara duyarlı bir nesil yetiştirme gayretinde oldukları vurgulandı.
81 ilde 600 bölgede gerçekleştirilecek etkinliklerde AGD Ortaokullar Kaşif Grubu öğrencileri, kendi el emekleriyle doğal seramik kilden yapacakları mama- su kaplarına mama ve su koyarak, sokağa bırakacak. Çocuklarda, merhamet, hayvanlara ve doğaya sevginin aşılanmasının hedeflendiği proje ile soğuk kış günlerinde sokakta yaşayan hayvan dostlarımızın mama kaplarıyla bu zor günleri aşması için çaba sarf edilecek ve toplumda konuyla ilgili farkındalık oluşturulması hedefleniyor.
Ayrıca bölgelerdeki sokak hayvanlarını sahiplenerek yardıma muhtaç olan sokak hayvanları için neler yapabileceklerini keşfetmelerini sağlamak. Sokakta kalmış evi olmayan aç kalmış hayvanlara kalabilecekleri bir yuva sağlamak, bir kap mama, bir kap su temin ederek onlara ihtiyaçları konusunda destek sağlamak. Öğrencilerimize küçük yaşlarda sokaktaki hayvanlara karşı nasıl davranmaları gerektiğini öğreterek merhamet ve vicdan sahibi yardımsever bireyler yetiştirmek. Öğrencilerimizin proje kapsamında kendilerine verilen görevleri yerine getirirken sosyal becerilerinin de gelişmesini sağlamak. Görev alma ve sorumluluk bilincini geliştirmek. Sokak hayvanlarına sıcak bir yuva hazırlayarak onların karnını doyurmanın verdiği mutluluğunu yaşatırken çevrelerine örnek teşkil etmek gibi kazanımları da öğrencilere kazandırmak hedefleniyor.
Etkinlik 20 Ocak – 8 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Etkinlik hakkında detaylı bilgi almak ve etkinliğe katkı koymak isteyenler AGD Ortaokullar sosyal medya hesapları üzerinden ve kesifkasif.com üzerinden iletişime geçebilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Temmuz 2024
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031