Güncel Haberler

İYİ Partide Haftalık Basın Toplantısı

İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu haftalık basın toplantısını gerçekleştirdi. Ramazan ayını kutlayarak kutlayarak basın toplantısına başlayan Başkan Mısırlıoğlu gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Başkan Mısırlıoğlu”Bugün mübarek Ramazan ayının ilk günü. Tüm İslam aleminin mübarek Ramazan ayını kutlarken, Müslüman aleminin ve Türk milletinin mübarek Ramazan bayramına sağlıkla erişmesini diliyoruz. Ramazan ayından bahsetmişken, çok zor bir zamanda mübarek ayımızı idrak ediyoruz. Pandemi ve ekonomik kriz nedeniyle halkımızın neredeyse yüzde 80 ni zor durumda. Allah en kısa zamanda bizleri bu illetten kurtarsın inşallah” dedi.
Özkaya’ya Geçmiş Olsun
Başkan Mısırlıoğlu”Covid 19 testi Pozitif çıkan Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya’ya geçmiş olsun derken, en kısa zamanda eski sağlığına kavuşmasını diliyoruz.
SayıN Vekilimiz Ali Özkaya test verdikten sonra sonuç belli olana kadar kendini izole etmesi gerekirken kamu kurum ve kuruluşları ve sivil toplum örgütlerini ziyaret etmeyi uygun görüyor. Sonra testi pozitif çıkıyor. Tüm ziyaret ettiği yerlerde yakın temasa geçtiği kişiler şu anda risk altındadır. Kurallara hep birlikte uyalım” dedi
Bizim Yaramız Yok Allah’a Şükür
“Mübarek Ramazan ayı nedeniyle iktidar ve yandaşlarının masalarında kuş sütü eksik olmazken, zorda olan vatandaşlarımızın çöp konteynırları ve pazar artıkları ile iftar yapacak ve oruç tutacaklar” diyen Başkan Mısrılıoğlu” Bizler bu vatandaşlarımızı gündeme getirdiğimizde, ya pkk lı olacağız,yada fetocu diye suçlayacaklar.Bizim yaramız yok Allah’a şükür, hiç gocunmayız.Bizleri suçladıkları örgütlerle zamanında kimlerin kol kola gezdiğini herkes biliyor.Devletin malı deniz, yemeyen domuz sözü günümüze çok uygun bir duruma geldi.Daha önce devletin malı diye kimsenin el sürmediği yetimin hakkını, her zaman her yerde koruyarak hesabını sormaya devam edeceğiz.Her ne kadar sorunca suç işlemiş olsak da, İYİ Parti olarak sormak bizim boynumuzun borcudur” diye ifade etti.

Adı Ak Ama Her Şeyi Gizli Olan İktidar Partisi
Başkan Mısırlıoğlu”Hazine ve Maliye Bakanı milli eniştemizin döneminde buharlaşıp ortadan kalkan 128 milyar dolar nerede,15 Temmuz 2016 yılında feto terör örgütünün yaptığı silahlı saldırıda canlarını kaybeden vatandaşlarımız için toplanan 353 milyon eski para ile 353 trilyon para nerede. Adı ak ama her şeyi gizli olan iktidar partisinin önce bunların hesabını vermesi lazım. Bu sorduklarımız sadece bazıları, deprem yardım paralarını, işsizlik paralarını ve daha hesabı kapalı olan ve araştırılması suç olan yolsuzluklardan bahsetmiyoruz”dedi.
Bunların Hesabını Soracağız
“Yol yaptık, hava alanı yaptık, tünel yaptık diye böbürlenen AK parti hükümeti tüm bu yatırımları inanılması güç yolcu garantili yapmaktadır. Bu proje ile ülkenin kasaları boşalırken, dünyaya gözlerini açan her bir bebeğimiz gırtlağına kadar borçla doğmaktadır” diyen Mısırlıoğlu” Bu bir ülke yönetimi değil, ülkeyi batırma taktiğidir. Ak parti ülkeyi bir güzel batırmaya devam ediyor. Şimdide kanal İstanbul projesi ile kim ne derse desin yapacağız diyen zihniyet, Türkiye cumhuriyetini Katarlılara teslim etmek için elinden geleni yine yapıyor. Bir yanda açlığa mahkûm edilen halkını görmezden gelen iktidar, diğer yandan hangi mütahidi zengin ederim diye plan yapan bir iktidar. İyi parti iktidarında, yapılan bu yolsuzlukların hesabını kuruşu kuruşuna soracağımızdan kimsenin şüphesi olmasın, tüm halkımız buna inansın” diye ifade etti.
Virüsü Artıran Akp, Cezasını Çeken Dar Gelirli
Başkan Mısırlıoğlu”Kendilerinden olanların serbest, kendilerinden olmayanların yasak olduğu bir kongreden bahsetmek istiyorum.Ülkemizin pandemi nedeniyle tüm Türkiye’nin kırmızı olduğu ve günlük 250 can kayıplarının yaşandığı bir dönemde, önce gençlik kollarının kongresi, arkasından kadın kolları kongresi ve daha sonra büyük kongresi yapan AKP, Türkiye’nin her yerinden toplayarak getirdiği vatandaşlarımızla virüsü tüm Türkiye’ye yaymayı güzel başardı. Bu kongreleri bu şekilde taşıma kalabalıkla yapmak zorundaydı. Nedenine gelince, kendi yaptırdıkları anketlerde bile yüzde otuz barajının altına düştüğünü gören Akp, halkımızın gözünü boyamak için böyle bir organizasyonu yapmak zorunda kaldı. Onlar için insan sağlığının hiç bir önemi yok. Sadece koltuklarını kaybetmeyelim düşüncesi ile bu kongreleri yaptı. Maalesef kongreden sonra ülkemizin pandemi durumu gözler önünde. Siftahı zor yapan esnaf dükkânlarını açtı da o yüzden hastalık çoğaldı diye martaval okumasınlar. Virüsü artıran Akp, cezasını çeken dar gelirli esnaf, emekli, işçi, çiftçi vatandaşlarımız oldu. Şimdi de vatandaşlara parasız soğan patates dağıtacaklarını söyleyen Akp zihniyeti, üreticinin tüm zorluklarla ürettiği ve maliyeti çok daha yüksek olan patates ve soğana 0.85 kuruş vererek alacağını söylüyor. Geçen yıl çiftçisini kazandırarak ellerindeki ürünleri değerinde alan büyükşehir belediyelerinin yaptığı bu hizmeti, Akp iktidarı çiftçisini batırarak yapıyor. İşte sizlere klasik bir Akp taktiği” dedi.
Sağ Elin Verdiğini Sol El Asla Görmeyecek
“İyilik bulaşıcıdır sloganıyla çıktığımız bu yolda, mübarek Ramazan ayında da vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz” diyen Başkan Mısırlıoğlu” Her zaman olduğu gibi desteklerimiz devam edecek. Halkımıza yaptığımız desteklerimiz vatandaşlarımız ötekileştirilmeden, partili veya değil ayırımı yapılmadan devam edecek. Sağ elin verdiğini sol el asla görmeyecek. Böylesine sıkıntılı bir dönemde sofrasında çorbası kaynamayan vatandaşımız kalmayacak. Tüm bu yardımlar gizli yürütülecek, hiç bir sosyal medya ve basın da yer almayacak. Oy hesabı yapmadan gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşacağız. Yaklaşık 15 gündür iyi parti kadın kollarımız bu konuda gizli ve hassas çalışmalar yapmaktadır. Huzurlarınızda kadın kolları teşkilatımıza teşekkür ediyorum. Hepinizin mübarek ramazan ayını kutluyor, ağız tadı ile bir ay geçirmenizi diliyorum”dedi.
İçişleri Bakanını Göreve Davet Ediyoruz
Malatya Yeşilyurt Belediyesi’nin Gelişi Dünyası Derneğini kullanarak her türlü masraflarının Malatya Yeşilyurt Belediyesi tarafından karşılanan 45 kişi Almanya’ya gidiyor. Almanya’ya giden 45 kişiden ikisi Türkiye’ye dönerken 43 kişi Türkiye’ye dönmüyor. Bu dönmeyen kişilerin akıbeti bilinmemektedir. Bu kişilerin Almanya’ya iltica ettiği söyleniyor. İltica eden 43 kişi feto soruşturmasına takıldıkları için mi böyle bir senaryo yazıldı. Ailesini bırakıp giden 43 kişinin akıbeti nedir. Neden kamuoyundan gizleniyor, buradan İçişleri Bakanına soruyoruz” diyerek basın toplantısını sonlandırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Haziran 2024
P S Ç P C C P
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930