Güncel Haberler

İŞKUR İL MÜDÜRÜ AHMET KARAKAYA’DAN SKANDAL SÖZLER:

‘Ben Dini konu falan bilmem’
İŞKUR İl Müdürü Ahmet Karakaya’nın, kurum personelinin hatasından kaynaklanan cezayı Yarım Elma Sosyal Yardımlaşma Derneği’ne ödetmeye kalkması yetmezmiş gibi, kendisini konu ile ilgili ziyaret eden Dernek Yönetim kurulunun, ‘’Bu dernek Dinimizin bize emrettiği ZEKAT’ın dağıtımını yapan kurumdur. Yani Derneğimizin görevi, Yardıma muhtaç insanlara verilmek üzere vatandaşlarımızın bize teslim ettikleri ZEKAT’ın İhtiyaç sahiplerine ulaştırmaktır. Bu nedenle İŞKUR bünyesinde maaşlı çalışanlarınızın yaptıkları Hatayı ödemek değildir. Hatayı yapanlar cezayı ödemeli’’ sözlerine karşılık; ‘’Ben dini konu falan bilmem bu parayı siz ödeyeceksiniz’’ şeklindeki sözleri tepkiyle karşılandı.
Afyonkarahisar’da fakir fukaranın hacet kapısı olan Yarım Elma Derneği’nin pandemi sürecinde iş başı ödeneğinden yararlanarak çalıştırdığı bir personelle ilgili İŞKUR İl Müdürlüğü ile yapılan sözleşmede, İŞKUR çalışanın hatalı işlem yapması sonucu, Derneğe kesilen 7400 TL cezayı görüşmek üzere İl Müdürü Ahmet Karakaya’yı makamında ziyaret eden Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Erol Öztürk, Başkan Yardımcısı Melih Yurter ve Dernek Müdürü Seydi Yılmaz İl Müdürünün sözleri karşısında şok geçirdiklerini ifade ettiler.

PERSONEL HATASI DERNEĞE MAL EDİLDİ
Yarım Elma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Erol Öztürk konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: ‘’Yarım Elma Derneği pandemi sürecinde işbaşı programından yararlanarak bir personel istihdam etti. Bize İŞKUR’dan 3 ay destek verileceği, daha sonraki aylarda personeli çalıştırmaya devam ettirmemiz gerektiği söylendi. İstenen evrakları tamamlayıp İŞKUR İl Müdürlüğüne teslim ettik. Bizden istenilen evraklar içerisinde Yetkili imza sirküsü de istenmişti. Bizde imza sirküsünün Dernek genel kuruldan sonra çıkarıldığını, şirket olmadığımızı, Ticari menfaat güden yapımızın olmadığını söyledik. Konuyla ilgili Afyonkarahisar Valiliği Dernekler Masasından da yazı götürdük. İŞKUR’daki memurlar bu yazıyı alıp, her şeyin tamam olduğunu” söylediler. Başvurumuz kabul edildi ve personel Derneğimizde işbaşı yaptı.
1 AY SONRA CEZA GÖNDERDİLER
Öztürk şöyle devam etti: ‘’BU konu kapandıktan bir ay sonra İŞKUR bize resmi bir yazı göndererek, çalıştırdığımız personel için ödenen tüm ücretleri (7400 TL) talep etti. Bizde bu olay üzerine İŞKUR İl Müdürü Ahmet Karakaya beyi, Başkan Yardımcımız Melih Yurter, Dernek Müdürümüz Seydi Yılmaz ile birlikte ziyaret ederek Derneğimizden talep edilen 7.400 TL ne olduğunu sorduk. İŞKUR Müdürü çalışan memurun hata yaptığını ve o dönemde kendisinin İzinli olduğunu hatanın ancak yeni anlaşıldığını ve istenilen bedelin de bu hatadan kaynaklı ceza olduğunu belirtti. Erol Öztürk ise hatanın Dernekten kaynaklanmadığını, İŞKUR personelinin yanlışının bir zekât müessesi olan Yarım Elma Derneğinden tahsil edilemeyeceğini izah etmeye çalıştık. Fakat İl Müdürünün bir bürokrata yakışmayacak tavırları bizi üzmüştür’ dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.