Güncel Haberler

Haydi Afyon! Kan vermeye.

Afyonkarahisar’daki kamu kurumları ile sivil toplum kuruluşlarının işbirliğinde “KAN VER Afyon” isimli kan bağışı kampanyası başlatılıyor.
TÜM KAMU KURUMLARI VE SİVİL TOPLUM SEFERBER OLACAK
Türkiye genelinde faaliyet gösteren Kızılay Derneği ve Türkiye Afyonkarahisarlılar Platformu öncülüğünde birlikte Afyonkarahisar Valiliği ve Afyonkarahisar Belediyesi himayesinde, Afyon Eğitim Vakfı’nın koordinatörlüğünde, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nın destekleriyle şehrimizdeki sivil toplum kuruluşlarının katılımlarıyla düzenlenen kampanyada hemşerilerimizin kan verme alışkanlığını üst seviyelere çıkarmak, geniş tabanlı bir kamuoyu oluşturarak kan bağışını artırmak ve kan bağışı konusunda Afyonkarahisar’ın örnek ve öncü bir il olması hedefleniyor. Ekim ayı boyunca “KAN VER AFYON” sloganıyla yürütülecek olan kampanya Afyonkarahisar’da Afyon Eğitim Vakfı eşgüdümünde yürütülecek.
SEVGİ YILI ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA DÜZENLENECEK
Türkiye genelindeki Afyonkarahisar Derneklerinin bir araya gelmesiyle oluşturulan Afyonkarahisar’a fayda sağlayacak etkinlikler veya faaliyetler organize ederek dayanışma ruhunu canlı tutmayı amaçlayan bir oluşum olan Türkiye Afyonkarahisar Platformu (TAP) tarafından gündeme getirilen etkinlik Afyonkarahisar Valiliği koordinesinde 2020 yılı Afyonkarahisar Sevgi Yılı etkinliklerine dahil edildi. “Kan Ver Afyon” kampanyasının Sevgi Yılında toplum içerisindeki kaybolmaya yüz tutmuş evrensel değerlerimizin, başta sevgi, saygı, hoşgörü ve yardımlaşma olmak üzere yeniden hatırlatılması ve kazandırılmasına katkı sağlaması bekleniyor.
KAN VERMENİN SAĞLIK AÇISINDA HİÇBİR ZARARI YOK
“Kan Ver Afyon” kampanyasının tanıtım toplantısı dün Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Afyonkarahisar Bölge Müdürü Ş. Münire Burcu, Afyon Eğitim Vakfı Genel Sekreteri Murat Diker, Türkiye Afyonkarahisarlılar Platformu Başkanı Mehmet Ali Danışman, Kızılay Kan Merkezi Sorumlusu Dr. Kubilay Akman ve TAP’ın proje sorumlusu İsa Gök tarafından gerçekleştirildi.
Kızılay Kan Merkezi Müdürü Dr. Kubilay Akman, bu yıl Mart ayından itibaren dünyaya sarsan pandemi nedeniyle Kızılay kan bağışlarında önemli bir düşüş olduğunu belirterek Kızılay’ın kan bağış merkezlerinde hijyen ve sağlık kurallarına büyük hassasiyet gösterildiği, kan bağışında bulunacak hemşehrilerimizin bu yönden hiçbir endişe taşımamaları gerektiğine dikkat çekti. Dr. Kubilay Akman “Kan bağışı, 15 dakika süren bir işlemdir ve vatandaşlarımızın sağlığına olumsuz etki edecek herhangi bir şey yoktur. Kızılay kan merkezleri hastane değil, sağlıklı insanların geldikleri, 2 saatte bir dezenfektan uygulamasıyla temizlenen hijyenik ortamlardır. COVID-19 kan yoluyla da bulaşmıyor. Dolayısıyla endişelenecek bir durum da yoktur” dedi.
İCRA KOMUTASİ KAMPANYAYI ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA BAŞLATACAK
İcra Komitesi TAP Başkanı Dr. Mehmet Ali Danışman, Çiğli Afyonkarahisarlılar Dernek Başkanı İsa Gök, Afyonkarahisar Belediyesi Kültür Müdürü İhsan Akar, Cumhurbaşkanlığı İletişim başkanlığı Bölge Müdürü Münire Burcu, Afyonkarahisar Kan Bağışı Merkezi Müdürü Dr. Kubilay Akman, Afyon Eğitim Vakfı Genel Sekreteri Murat Diker, Afyonkarahisar Kan Bağışı Merkezi görevlisi Musa Kıymalıoğlu, Kocatepe Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Erkan Akar ve işadamı İbrahim ALİMOĞLU’ndan oluşan “KAN VER AFYON” kampanyasının açılış töreni önümüzdeki günlerde Vali Gökmen Çiçek ile Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in de katılımı ile gerçekleştirilecek. Ekim ayı içerisinde kan bağışının öncelikle Afyonkarahisar’da ve diğer illerdeki hemşerilerimizin katılımıyla tüm Türkiye’de artırılmaya çalışılarak bu konuda farkındalık oluşturulacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Temmuz 2024
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031