Güncel Haberler

Gültekin Uysal 10 Kasım mesajı

DP genel başkanı hemşehrimiz Gültekin Uysal 10 Kasım ile ilgili açıklama yaptı. Açıklamasında Uysal;İnsanlık için aşılması en zor bent, belki de umutsuzluktur. Milletler içinse umutsuzluk büyük bir esaret…
Mustafa Kemal Atatürk, koca bir milletin, Aziz Türk Milletinin saplandığı bu esareti yırtan iradenin adıdır.
İstikbal umudunu yitirmiş, istiklâlini, mevcudiyetinin en kıymetli değerlerini, birliğini, beraberliğini kaybetme eşiğine gelmiş bir millete, istiklâli için mücadele etme azmini, istikbal için gayret etme aşkını öğreten mümtaz bir kimliktir Atatürk.
Yenilmişliği, yıkımı görmüş, harp meydanlarında ömür tüketmiş bir millete sahada, masada ve hayatın her sathında galip gelebileceğini göstermiştir.
Harp meydanlarında kazandığı zaferlerin ötesinde daha büyük ve kıymetli bir zafere imza atmış, bu Aziz Millete, özünde sahip olduğu kudreti işaret etmiş, o kudretin nasıl kullanılacağını öğretmiştir.
Öyle ki çok az bir zamanda bu Millet, sahip olduğu kudretle, bitkin, yorgun ve yoklukla başladığı kalkınma ve modernleşme yolunda kıskanılacak bir başarıya imza atmış, demokratikleşme konusunda emsal alınacak işler başarmıştır.
Atatürk, yalnız askeri deha ve mahareti, zaferlere timsal kabiliyeti ile değil, Milletine her satıhta ettiği liderlik dolayısıyla “Ata” kimline matuf olmuştur.
Atatürk’ün büyüklüğüne en önemli delaletlerden biri, yaşadığımız her bir badire sonrası O’nun aklı ve öngörüsüne, kriz yönetimi ve yönlendirme, liderlik konusundaki maharetine, vefatından 82 yıl sonra da ihtiyaç duyuyor oluşumuz ve ihtiyaç duyacağımız gerçeğidir.
Son dönemde daha da kuvvetli şekilde ihtiyaç hasıl olmuştur. Ancak kendisinin de beyan ettiği gibi sarılınması, sahip çıkılması gereken kendisinde vücut bulmuş olan değerlerdir.
Şüphesiz, Cumhuriyetin değerleri ile özdeş bu değerler kıymetlendiğinde, anmakta ve yaşamakta olduğumuz sorunlar hallolacaktır.
Bu düşüncelerle ve inançla 82. yılında Milletimizin Büyük ve Kaim Lideri Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmetle anıyor, hatırası önünde saygıyla eğiliyor ve bizlere, milletimize, Türk gençliğine bıraktığı mirasa tutku ve kararlılıkla sahip çıkacağımıza bir kez daha söz veriyoruz.

Ruhun şad olsun Aziz Atatürk

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.