Güncel Haberler

Fetih Kutlamaları Yapılmalı…

Şuhut, 1150 yıllarında Orta Asya’nın güneyinden göç eden, Akan   Boyu Türklerince kurulmuştur.     Türk hâkimiyetine girdiğinde (1219) İslâm askerleri içinde bulunan,     Şeyh Şuhudi Ömer Efendi’ye izafeten ‘Şuhut’ adını almıştır.     İlçemiz o tarihten bu zamana bir daha düşman işgaline uğramamıştır.

Ülkemizde Fetih kutlamaları yapan ender yerleşim birimlerindendir.     Fetihten sonra işgale uğrayan Afyonkarahisar ve bazı ilçeler;     Kurtuluş gününü kutlarlar.     Bizim İlçemiz fetih kutlamaları yapmalıdır.     Kutlamalarda tarih ve kültürümüz ön plana çıkarılmalı,     Panellerle, toplantılarla ve Şölenlerle zenginleştirilmelidir.     Günümüzden tarihe bir tünel açılmalı,     Gençlerimiz her yıl kutlamaları iple çekmelidir.

Tarihi motiflerimiz korunup geliştirilmelidir.     Müslüman Türk yurdu olan ilçemizde fetih ruhuna uygun bir şekilde;     365 gün bir saniye ara vermeden Kur’an-ı Kerim okunmalıdır.     Yerel yöneticilerimizin önderliğinde gönüllü hocalarımızın katkıları ile     Kur’an-ı Kerim ilçemizde hiç susmamalıdır.     Tarihte Osmanlının uygulamaları da vardır.     Örnek olarak alınabilir.

Uygun bir Mekan veya mescit’te halkın dinlemesine uygun bir şekilde gönüllü   imam ve müezzinlerle Kur’an-ı Kerim hiç susmaz, sürekli okunur.     Halkımız yaşlılarımız hem bir soluklanma hem de huzur bulmak için kuran   dinlerler.     Müslüman Türk yurdu olan ilçemizi huzur ve bereketle geleceğe taşımış oluruz.

Haydi yerel yöneticilerimiz görev sizin.     Haydi gönüllü Kur’an dostları,     El birliği ile Huzura     Geleceğimizi geleneklerimizin üzerine inşa etmeye.     Yüreğiniz huzur dolsun, yüzünüzden gülüş, vücudunuzdan sıhhat eksik olmasın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.