Güncel Haberler

Emekliler Mağdur ve Mutsuz..!

Maaş Zammında Büyük Hayal Kırıklığı: Dağ Fare Doğurdu”
İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, Türkiye Emekliler Afyon Şube Başkanı Ahmet EGE ve yönetim kurulu üyelerini makamında kabul etti. Başkan Mısırlıoğlu, nazik ziyaretlerinden dolayı konuklarına teşekkür etti.

Türkiye Emekliler Derneği Afyonkarahisar Şubesi Başkanı Ahmet EGE, emekli aylıklarına yapılan yüzde 25 zamın kendilerinde hayal kırıklığı yarattığını ve mağdur olduklarını belirtti. Başkan EGE, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edilen kanun teklifiyle birlikte en düşük memur maaşının 22 bin liraya çıkarılması ve emekli aylıklarına yüzde 25 zam yapılması düzenlemelerini anımsattı. Ancak, Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) açıkladığı ilk 6 aylık enflasyonun yüzde 19,77 olduğunu hatırlatan EGE, çarşıdaki enflasyonun ise yüzde 50’yi aştığını belirtti. Başkan EGE, emeklilerin maaşlarının yetersiz olduğunu ve mağdur olduklarını ifade etti.

Emeklilerin yüzde 80’inin asgari ücretin altında aylık aldığını belirten Başkan EGE, emeklilikte katsayı ve gösterge sistemine geçilmesini talep ettiklerini dile getirdi. EGE, yaşlılara gösterilen önemin, bir toplumun uygarlık seviyesini gösterdiğini söyleyerek, emeklilerin taleplerini her platformda dile getirmeye devam edeceklerini vurguladı. Bu nedenle İYİ Parti İl Başkanlığını ziyaret ettiklerini belirtti.

İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu ise Emekliler Derneği Başkanı Ahmet EGE ve yönetim kurulu üyelerinin ziyaretinden memnuniyet duyduğunu ifade etti. Mısırlıoğlu, iktidarın hazırladığı kanun teklifiyle memur ve emekli zamlarının açıklandığını ancak beklenenin ötesinde bir zam yapılmadığını belirtti. İktidarın memura verilen zammı küçük tutarken, emekliyi yok hükmünde gördüğünü dile getiren Mısırlıoğlu, enflasyonun gerçek artışları yansıtmayan kurgusal değerlerle maaş ve ücretlere yansıtılması adaletsizlik yarattığını ifade etti. Mısırlıoğlu, emekli maaşlarının tabanının asgari ücretle eşitlenmesi gerektiğini söyledi ve emeklilerin zor durumda olduğunu vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.