Güncel Haberler

Dinar Gündem Gazetesi Halkın sesi olmaya devam ediyor.

İlçemiz Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi öğrenci velilerinden gelen şikayetler nedeniyle ısınma sorunlarının çözümü için yapmış olduğumuz haber doğrultusunda konuya müdahil olan İlçe kaymakamımız Sayın Selami KAPANKAYA’ nın gayretleri sayesinde öğrencilerimizin ısınma sorunu çözülmüştür.
Dinar Kaymakamımız Sayın Selami Kapankaya’ya Gazetemiz, öğrencilerimiz ve velilerimiz adına bu duyarlı davranışından dolayı çok teşekkür ederiz.
Dinar Kaymakamlığı Resmi Web Sitesinde Yayınlanan Haberi Aynen Yayınlıyoruz.

Okullarımızda Taşınmadan Doğan Sorunlar Çözülüyor, Eğitime
Odaklanıyoruz
İlçemiz Fatih Mahallesi TOKİ Bölgesinde yer alan Şehit Piyade Uzman Çavuş Selçuk GÜRDAL ilköğretim kurumu Yine TOKİ Bölgesinde yapılan yeni binalarına taşınmasına ilişkin Valilik makamının 25.06.2018 tarihli onayı gereği yeni okullarına taşınmış ve faaliyetlerine 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılında başlamıştır.
İlçemiz İstasyon Mahallesinde bulunan Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi ise 07.08.2018 tarihli Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğünün onayı gereği Toki Bölgesinde bulunan ve yeni okullarına geçen Şehit Piyade Uzman Çavuş Selçuk GÜRDAL ilköğretim kurum binasına 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılının ilk haftası İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün idareci ve personellerinin üstün gayretleri hızlı bir şekilde taşınmıştır.
Okul İdaresi taşınma işlemi bitirip, eğitim öğretim faaliyetlerine başlamasına müteakip Bölgemizde yer alan kaloriferli okullarda kaloriferlerin yakılma tarihi 01.11.2018 olduğundan, okulda yer alan kalorifer sistemindeki eksiklik ve arızalarının tespiti ile onarımı 01.11.2018 tarihine kadar tamamlanmış ve 02.11.2018 tarihi itibariyle Kalorifer sistemi çalışmaya hazır hale getirilmiştir. Okulumuzda bulunan eksiklik ve arızaların giderilmesi için Kaymakamlığımızca 15.000 TL acil destek verilmiştir.
Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesinde eğitim ve öğretim faaliyetleri eksiksiz bir şekilde devam etmektedir.
http://www.dinar.gov.tr/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.