Güncel Haberler

DEV PROJENİN DETAYLARI GÖRÜŞÜLDÜ…

Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar’ın görüşme ve girişimleri ile Isparta Origami Mimarlık firmasına çizdirilen ve projelendirilen Dinar şehir içi değişim programı için ikinci görüşme gerçekleşti. Başkan Acar’ın projeye öncülük eden Mimar Muhammed Said Uyar ile yapmış olduğu görüşmede, Yazı İşleri Müdürü Mehmet Kaşlı, Şehircilik ve İmar Müdürü Mestan Gürgün ve Av. Öncül Kazancı hazır bulundu.

Firma tarafından projesi, 3D hareketli, taslak ve fotoğraf olarak hazırlanan tasarım, Belediye Başkanı Saffet Acar’ın meclis toplantısında, belediye birim amirleri toplantısında slâyt olarak sunması sonrasında Dinar Belediyesi Resmi Web sitesi olan www.dinar.bel.tr adresinde ve sosyal medyada yayınlanması ile görsel proje tüm halka tanıtıldı. Yapılan paylaşımla takdir ve onay alan proje, Başkan Acar ve beraberinde bulunan teknik heyet tarafından altyapı ve tasarımda detaylı inceleme yapıldı.

Başkanlık makamında yapılan görüşmede, Cumhuriyet Meydanı ile Atatürk Parkında olan tüm alanın baştan sona değişeceği şehir içi değişim programında belirlenen alanlar hakkında görüşme yapıldı. Alanda bulunan ağaçlar ve değişik türlerde dikilecek ağaçlar, park yerleri, otopark bölümü, yeni yapılacak dükkânlar ve bunlara bağlı bodrum katlar, menderes kanalı ve çevresi, mevcut durumda bulunan binalar, bölgede bulunan yolların trafik akışı ve trafik akışı, mülkiyet dokusu, kot’lama ve zemin etüdü programları görüşmede ele alındı. Trafik kayıtlarına göre Dinar’da yaklaşık 17 bin araç olduğu ve bu durumun şehir içi ulaşımını aksattığı nedeniyle yeni yapılacak otopark’ın bir değişiklik olmaz ise şimdiki projeye göre Hükümet Konağı önüne yapılacak parkın altına 120 araç kapasiteli otopark yeri olan 2760 metrekare alanda detaylı inceleme ve istişare yapıldı. Projenin yapılmaya başlaması dâhilinde dört ana başlık halinde; Elektrik, Makine, Statik ve Mimari durumlar görüşülerek, yapılacak alanın kısmi olarak etep etap bölünüp bölünmemesi konusunda bilgi alışverişinde bulunuldu. Yapılan görüşme sonrasında programa alınan proje alanının metrekare maliyetleri görüşüldü.

IMG_5799 CUMHUR¦-YET MEYDANI (5)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.