Güncel Haberler

Damızlık Koç Dağıtıldı.

Başkan Sarı, Damızlık Koç Dağıtım Törenine katıldı
Dinar Belediye Başkanımız Nihat Sarı, Dinar Mezbaha Küçükbaş Hayvan Pazarı’nda Damızlık Koç Dağıtımı için çekilen kuraya katıldı.
Afyonkarahisar damızlık koyun-keçi yetiştiricileri birliğine üye olan ve 100 koyundan fazla koyuna sahip olan saz ovasında ve dombay ovasında bulunan koyun sahiplerinden müracaat eden 65 kişiden 40 kişi kura ile belirlendi.
Afyonkarahisar Tarım ve Orman İl Müdürlüğünce koyun ve keçilerde verimliliği arttırma projesi kapsamında Kura sonucunda Damızlık hayvanların kulak küpelerindeki numaralar ile sahipleri belirlenerek teslim edildi.
Kişi başına ikişer tane olmak üzere toplam 80 tane Bursa Karacabey Tarım İşletmeleri Müdürlüğünde Karacabey Merinosu ırkı toplu olarak bugün İlçe Kaymakamı Selami Kapankaya, Dinar Belediye Başkanımız Nihat Sarı ve İlçe Tarım Müdürü Arafat Cengiz tarafından kura ile dağıtıldı.
Kura çekiminin ardından Belediye Başkanımız Nihat Sarı, İlçe Tarım Müdürü Arafat Cengiz ile birlikte Belediye Mezbahanemizi ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.