Güncel Haberler

Büyük Taarruz Seminerleri Başladı.

Milli Mücadelenin son evresi olan Büyük Taarruz savaşı Afyonkarahisar da yaşandı . Üzeride yaşadığımız bu topraklar bundan 100 yıl a yakın bir süre önce kan revan ve en buhranlı günlere , en acı hikayelere ve en büyük kahramanlıklara sahne oldu . Yeni neslimizin Cumhuriyetin kazanıldığı topraklar olan Kocatepe – Dumlupınar hattında yaşanan Büyük Taarruz savaşını ve ismi hiç duyulmayan kahramanları , geride yetim – öksüz kalan onlarca çocuğu cephede tüm evlatlarını göndererek geri hiç dönmeyenleri yada buna benzeyen bir çok kahramanlık hikayelerini öğrenmek hem Vatan kavramı hemde Milli Ruh dediğimiz ülkemize bağlılıkta en önemli kavramımızdır .
Afyon Milli Eğitim Müdürlüğü ve Afyon Valiliği onayı ile Büyük Taarruz seminerlerimiz öğrencilerimize hem yakın tarihin kahramanlıklarını ve acılarını hemde o dönemde kullanılan bir üniforma farklı bir tarih kapısının aralarını açıyor.

Hiçbir ücret talep etmeden, hem gönüllülük, hemde vatanseverlikten düşüncesi ile Başkomutan Tarihi Milli Park Alan Kılavuzu Habib Akalın tarafından verilmektedir. Şuhut Haber Sitesi olarak Hemşerimiz Habib Akalın’ı kutlar, başarılar dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.