Güncel Haberler

BU SEÇİM 4 BAKANIN YARGILANMAMASI İÇİN YAPILIYOR…

Kasım Genel Seçimlerine sayılı günler kala Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Adayları bir yandan seçim ziyaretlerini yoğunlaştırırken, bir yandan da basın toplantıları düzenleyerek seçim çalışmalarını daha geniş çevrelere ulaştırıyor. MHP Afyonkarahisar Milletvekili Adayı Ertuğrul Sevim’de MHP İl Başkanı Raşit Demirel ile birlikte bir basın toplantısı düzenledi. Seçim çalışmaları ve ülkede ki siyasi genel durum hakkında açıklamalarda bulunan Sevim özellikle 17-25 Aralık operasyonları, eski bakanların yargılanmaması konuları üzerinde durdu.

mhp

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ERKEN SEÇİMİN SEBEBİNİ DE MUHALEFETE YIKMAYA ÇALIŞIYORLAR

Erken seçimin nedenlerinden bahseden Sevim şunları ifade etti; “7 Haziran seçimleri siyasi tarihimizde ilk defa Sayın Cumhurbaşkanı tarafından kabul edilmeyerek ülke bir erken seçime götürülmüş ve onun neticesinde iki aylık bir süreye düşürülen seçim çalışmalarında iktidar partisi devletin tüm imkânlarını kullanarak, medyaya baskı yaparak, muhalefeti sindirmeye çalışarak 9 puan düşerek yüzde 40 olan oyunu arttırmaya çalışmış, bunlarla netice alamayınca 29 Ekim’de resmi tatil bir gün olması düşünülürken bunu altı güne çıkartmış ve vatandaşın seçimlere katılım oranını düşürerek kendi oy oranını arttırmayı planlamıştır. Bunu Sayın Cumhurbaşkanı geçen yıl yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de yapmıştı.  Bunda da netice alamadığını düşündüğü için muhalefetin vaatlerini çalıyor, üç ay önce bunlar için kaynak bulunmaz bunlar ülkeyi batıracak dediği vaatleri bugün yeni bir şeymiş gibi her gün sunmaya çalışıyor. Bütün bunların yanında erken seçimin sebebini de muhalefete yıkmaya çalışıyorlar” dedi.

BİR DAHA SEÇİM OLURSA BU BASKI AFYON’DA DA GÖRÜLÜR

Muhalif basın kuruluşlarına olan baskıya ve Bugün TV ile Koza İpek grubuna devletin kayyum atamasına da değinen Sevim; “Bizler gerek saha çalışmalarında, gerek gazetelerde, televizyonlarda tüm bu olanlara cevap vermeye çalıştık fakat ülkemiz bir medya baskısı altındadır. Bunu daha önce ki televizyon programında da söyledim. Hatta televizyonun kendisine de söyledim “burada kimse özgür değildir” diye. Bunun en büyük işaretini ülkede muhalif tek yayın kuruluşu olan Bugün TV ve Koza İpek grubuna devletin kayyum atamasıyla da gördük. Bugün itibariyle de muhalif medya tamamen susturulmuştur. Bundan sonraki adım yerel medyada ki muhalif seslere geleceğini düşünüyoruz. Eğer seçimlerin sonucu aynı çıkar ve bir daha Sayın Cumhurbaşkanı ülkeyi seçime götürürsen bir daha ki hamlede de Afyon’da da bazı medya kuruluşlarına kadar bu baskının ineceğini tahmin ediyoruz” dedi.

mhp1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AKP 4 BAKAN’IN YARGILANMAMASI İÇİN ÜLKEYİ SEÇİME ZORLUYOR

Ülkenin seçime gitme sebebiyle ilgili birçok sebep üretildi.  Hükümetin kurulamaması, muhalefetin destek vermemesi gibi birçok sebep” diyen Sevim açıklamalarına şöyle devam etti; “Ben daha önce katıldığım televizyon programlarında söylediğim gibi ülkenin seçime gitme sebebi gayet açık ve nettir. 17-25 Aralık soruşturmasında yargılanması gereken 4 Bakan’dan bilhassa özellikle Egemen Bağış’ın, Zafer Çağlayan’ın, Muammer Güler’in yargılanmaması için anayasal çoğunluk olan 276’yı oluşturma çabasında olan Sayın Cumhurbaşkanı ve onun eş başkanı olduğu AKP ülkeyi bir seçime zorluyor. Burada amaç birinci olarak Egemen Bağışın yargılanmamasıdır. Sonuçta 17-25 Aralık soruşturmasında rüşvet aldığı iddia edilerek kendisi hakkında bir soruşturma fezlekesi hazırlanmıştır. AKP Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu yolsuzluk yapan kardeşim olsa kolunu kesip teslim ederim dediği halde Sayın Cumhurbaşkanı’nın baskısıyla bir önceki parlamentoda yapılan oylamada Egemen Bağış ve diğer üç bakan hakkında yüce divana gitme kararı ret edilmiştir. Eğer meclis çalıştırılsaydı herhangi bir milletvekilinin önerisiyle bu dört bakan hakkında yeniden soruşturma önerisi açılacaktı” dedi.

AFYONKARAHİSARLI OY VERİRKEN BU FOTOĞRAFA DİKKAT ETMELİ

Sevim bir önce ki seçime Egemen Bağış’ın Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Bakan Veysel Eroğlu’nun arasında poz verdiği fotoğrafı da toplantıda göstererek şunları ifade etti; “Afyonkarahisar’da dolaşan açılmış tesisleri tekrar açan Sayın Bakanımıza söylüyoruz. Topladığı oylarla yeniden balkona çıkıp yanına yeniden Egemen Bağış’ı alarak bu millete nazire mi yapmayı düşünüyor?  Bu fotoğraf çok manidardır. Egemen Bağış Sayın Veysel Eroğlu ve Sayın Ahmet Davutoğlu’nun arasındadır. Birisi Afyon’un Bakan’ı, birisi Afyon’un eniştesi Başbakandır. Aralarına giren insan ise Egemen Bağış’tır. Afyonkarahisarlılar oy verirken öncelikle buna dikkat etmeli.  Bu ayrımı iyi yapmak lazım, bu başka bir şeyin seçimi değildir. Bu seçim ülkemizin ve Afyonkarahisar’ın Egemen Bağışla, Zafer Çağlayanla, Muammer Gülerle imtihanıdır.  Ben bunu böyle görüyorum ve bunun üzerinden de siyasi mücadelemi yapıyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.