Güncel Haberler

Belediye Başkanı işçilerimize sıfır zam önerdi.

İyi Parti Afyonkarahisar il başkanı Muhammet Mısırlıoğlu yaptığı basın toplantısında Belediye başkanı Mehmet Zeybek’e yüklendi.
Açıklamalarında Mısırlıoğlu; Geçim sıkıntısı çeken halkın oluşturduğu kuyruklara bir yenisi daha eklendi. Ramazan ayı boyunca kurulmakta olan iftar çadırlarının gerçekten de cılkı çıkmıştır.
İftar çadırlarının haline bakın neredeyse kilometrelerce kuyruk. İnsanlarımız iftarlarını açabilmek için saatlerce iftar çadırlarının önünde sırada bekliyorlar. Sizlere binlerce öğrencimizin evladımızın yaşadığı Erenler’ de iftar çadırını göstermek istiyorum. İftar çadırında uzayan kuyruğun hali. Yazık günah değil mi bu çocuklarımıza. Bu uzayan kuyruklar AKP nin uçurduğu Türkiye’nin fotoğrafı. Üniversite öğrencilerimiz karnını doyuramıyor. Ailelerin durumu malum çocuklarına para gönderemiyor. Bu gençlerimize maddi destek olunmalı. Üniversitede öğrenin gören öğrencinin barınma, beslenme sorunu olmamalıdır. Öğrencilerimiz tek öğünle günü geçirmeye çalışıyor. Bu gençlerimiz karnı tok ders çalışıyor olmalı. Akşam ne yiyeceğim diye düşünmemeli.

Sayın Zeybek seçim döneminde pek çok vaatte bulundu. Mesela teleferik yapımı, raylı hat yapımı gibi. Ama bu güne kadar gerçekleşen yok. Bu ay başlayacağız olmadı öbür ay başlayacağız. Olmadı kırmızı kar yağsın o zaman başlarız. Allah’ın günü bitmedi ya. Daha olmadı gelecek dönem yapacağız diye sallarsınız.
Yıl 2022 bu güne kadar ne yaptınız. Güya Ambaryolunda Pancar Kooperatif yanında ki konutlar yıkılıp oraya otopark yapılacaktı. Ne oldu? Bu şehrin otoparka ihtiyacı yok mu. Burada kamu yararı yokmuy du. Siz önce çıkıp bu seçim vaadinizi neden yapmadığınızı kamuoyuna anlatın. AKP de atmak kolay, iş yapmaya gelince bahane çok. Sizin işiniz gücünüz yandaşlarınıza rant sağlamak.

Başkan Zeybek tarafından muhalefetin eleştirileri dikkate alınmamaktadır. Bir Belediye Başkanı seçildiği tarihten itibaren bu kentte yaşayan herkesin başkanı olmalıdır. 27 Ağustos 2022 Afyonkarahisar’ın kurtuluşunun Yüzüncü yılıdır. Tarihimizin önemli dönüm noktalarındandır. Bunu bütün şehir iktidarı, muhalefeti ile coşku ile kutlamalıyız. Ama ne yazık ki etkinlikler konusunda muhalefet dahil kimsenin görüş ve önerileri alınmamaktadır. Bu güne kadar yüzüncü yıl hazırlıkları Belediye Meclisi gündemine alınmamış, buna tenezzül dahi edilmemiştir.

Dün Afyon Basınına açıklama yapan Belediye İş Sendikası Başkanı Yücel Şahin, Belediye Başkanı işçilerimize sıfır zam önerdi. Sözleşme imzalamıyor. Kadrolu işçilerimizin ikramiyeleri günü geçmesine rağmen ödenmemiştir. Üyelerimize işten çıkartma tehdidi ile baskılar yapılmaktadır.” demiş. Şaşırdık mı ? şaşırmadık.
Hak yemek: AKP zihniyeti, adaletsizlik AKP zihniyeti, yalan AKP zihniyeti, işçinin alınterinin karşılığını vermemek AKP zihniyeti. Elbet Güneş İYİ Parti iktidarında doğacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Temmuz 2024
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031