Güncel Haberler

Afyonkarahisar ittifakı gerçekleşti.

Afyonkarahisarı ihya hareketi, Dr. Mahmut KOÇAK etrafında büyüyor.

Afyonkarahisar’ın hakettiği konuma yükselmesini, bir yatırım ve cazibe Merkezi olmasını, tarihine yakışır bir büyüklüğe kavuşmasını hayal eden herkes İyi Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Dr. Mahmut Koçak etrafında toplanmaya başladı.
Afyon İttifakı hareketi çerçevesinde Oruçoğlu Termal Otelde düzenlenen dostluk ve istişare yemeğine CHP ve İyi Parti’nin tüm yöneticileri katıldı. Yemek coşkulu bir kardeşlik ortamında geçti.
Cumhuriyetin kurulduğu bu toprakların bir bereket ve kardeşlik ortamı olması gerektiğine vurgu yapılan yemekte, ülkenin zor günlerden geçtiği bu günlerde daha çok birlik beraberliğe ihtiyaç olduğu, bu birliğin de ancak toplumun her kesimi tarafından sevilen, kabul görmüş, itibar sahibi, adalet ve liyakatından endişe edilmeyen Dr. Mahmut Koçak etrafında sağlanabileceğine dikkat çekildi.

CHP’den KOÇAK’a Şartsız, Beklentisiz Destek
Yemekte konuşan CHP il Başkanı Nevzat ERCAN, herhangi bir pazarlık sonucu değil, tamamen isteyerek bu oluşumun içinde yer alacaklarını, üzerlerine düşen görevleri de harfiyyen yerine getireceklerini söyleyerek, önemli olanın Afyonkarahisar’ın kazanması olduğunu ifade etti. Toplantıyı, insanları ötekileştirmeyen, kendisi dışındakileri hain ilan etmeyen bir toplumsal anlayışın yeniden gelmesinin ilk adımı olarak gördüğünü söyleyen Ercan, İyi Parti için de ne kadar güzel bir isim seçmişsiniz, sürekli günlük söylemlerde kullanıyoruz, ‘iyi günler, iyiyim’ diye ifade de bulundu.
Ayrıca CHP’li yöneticiler seçim süreci ile ilgili görüşlerini dile getirerek, öneri ve tekliflerde bulundular.
İyi Parti İl Başkanı Mehmet İnkaya ise bu birlik ve beraberliğin kendisini çok sevindirdiğini, siyasi görüşlerin farklı olabileceğini ama ortak amaç Afyonkarahisar etrafında biraraya gelindiğini, bunun da ilimiz için önemli bir gelişme olduğunu söyledi.
Yemekte konuşma yapan Dr. Mahmut KOÇAK ise Afyonkarahisar için projelerinden bahsederek, kısa zaman da Afyonkarahisar’ı modern, gelişmiş, huzurlu, güvenli bir kent yapacaklarını, yatırım ve cazibe merkezi haline getireceklerini ifade etti. Afyonkarahisar İttifakı adını verdikleri bu oluşumun tamamen doğal ve kendiliğinden meydana geldiğini söyleyen Koçak, bu ittifakta CHP li kardeşlerimiz ile birlikte, Ak Partili kardeşlerimiz var, MHP’li kardeşlerimiz, Büyük Birlik Partili, Saadet Partili, Demokrat Partili, Millet Partili kardeşlerimiz, velhasıl farklı siyasi görüşlerden insanlarımız var.
Bu nedenle sağduyulu, Afyonkarahisar sevdalısı, birlik ve beraberlik yanlısı ‘’bu böyle gitmemeli’’ diyen herkesi bu güçbirliğine davet ediyoruz. Çünkü artık VAKTİ GELDİ. Söz konusu Afyonkarahisar ise gerisi teferruattır. Afyonkarahisar’ın, Kocatepe’nin, Cumhuriyetin kurulduğu toprakların hakettiği yere gelmesinin tam vakti diyen Koçak; biz, şehrimizi ortak akılla yöneteceğiz, biz şeffaflığı esas alacağız. Biz birbirine gülümseyen, birbirine güvenen, birbirini seven-sayan insanların beraber yaşadığı bir Afyonkarahisar’ı hep birlikte inşaa edeceğiz. Bizim yöneteceğimiz Afyonkarahisar’da kadınlarımız mutlu olacak, çocuklarımız güven içinde sokakta oynayabilecek, gençlerimiz şehrimizde dolu dolu ve verimli vakit geçirebilecek. Otoparklarıyla, modern trafik akışıyla, sosyal tesisleriyle, kültür merkezleriyle, sinemasıyla, tiyatrosuyla, konser alanlarıyla, tematik parklarıyla modern, gelişmiş, yaşanabilir bir Afyonkarahisar meydana getirebilmek için ekibimizle birlikte gece gündüz çalışacağız. Yeter ki Afyonkarahisarlılar bize güvensin, sizlerle hep birlikte el ele gönül gönüle olabilelim. O zaman aşkla, şevkle hiç durmadan çalışırız, dedi.
Yemek sonrasında katılımcılar birbirleriyle kucaklaşarak hatıra fotoğrafı çekildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.