Güncel Haberler

AFYON’DA HER EV BİR OKUL PROJESİ

Büyüme, kalkınma ve aydınlık bir istikbalin eğitimle mümkün olacağını her fırsatta dile getiren Vali Gökmen Çiçek, çocukların öğrenme azmine katkı sağlamak, onlara eğitim hayatlarında destek olmak için yoğun çaba sarf ediyor.
Afyonkarahisar Valiliğinin yeni ve öncü projelerinden biri olan “Afyon’da Her Ev Bir Okul” kampanyası ile ilimiz genelinde maddi durumu yetersiz aileler için öğrencilerin çalışma ortamlarını iyileştirerek eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak, onların mutluluğunu ve motivasyonlarını arttırmak amacıyla çalışma masası, sandalyesi ve kitaplık hediye edilecek.

Afyonkarahisar’ın eğitimde hak ettiği konuma gelmesi ve her öğrencinin eşit şartlarda eğitim alabilmesi için çalışmalara başlayan Vali Gökmen Çiçek, eğitim evde başlar düşüncesiyle öğrencilerimize çalışma masası, sandalyesi, kitaplık temin edileceği “Afyon’da Her Ev Bir Okul” projesini başlattı.

Vali Gökmen Çiçek’ in sosyal medya hesabından “Afyonkarahisar’ da evlerinde çalışma ortamı olmayan öğrenci kalmasın istiyoruz. Kaymakamlarımız, Milli Eğitim Müdürlerimiz sahadalar. Maddi durum yetersizliği nedeniyle çalışma masası ve kütüphanesi olmayan öğrencimiz kalmayacak. Ve projemize başlıyoruz.” sözleriyle eğitim alanında yürekleri ısıtan bu projenin tanıtımını yapması ile birlikte projeye yurt içi ve yurt dışından çok sayıda destek mesajı geldi. Pandemi döneminde devlet-millet işbirliğinin en güzel örneklerinden birini teşkil eden eğitime destek projesi ile yüce gönüllü halkımızın dayanışma ve yardımlaşma kültürünü yaşatması ve devam ettirmesi de projenin önemli sonuçlarından biri olarak hafızalarda yer alacaktır.

“Afyon’ da Her Ev Bir Okul” düşüncesiyle il merkezimiz ve 17 ilçemizde hayata geçirilen bu anlamlı proje, bütün dünyayla birlikte ülkemizi de etkisi altına alan Covid-19 salgınının eğitim dünyamız üzerindeki etkilerini azaltmayı, geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimiz için evlerinde uygun çalışma ortamları oluşturarak eğitimin her yerde ve şartta devam edebileceğini göstermeyi hedeflemektedir.

Büyük ilgi ve destek gören Afyon’da Her Ev Bir Okul Projesi kapsamında maddi imkanı bulunmayan çocuklar için çalışma masası, kitaplık ve kırtasiye malzemelerinden oluşan setler hazırlanacak ve evlerinde daha iyi bir çalışma ortamı sağlanmış olacaktır. Projeden yararlanacak öğrencilerin tespiti Sosyal Yardımlaşma Vakıflarımız, Milli Eğitim Müdürlüklerimiz ve muhtarlarımızın koordinesinde gerçekleştirilecektir.

Projenin tüm öğrencilere hayırlı olmasını dileyen Vali Gökmen Çiçek “Afyonkarahisar’da eğitimin niteliğinin artırılması, çocuklarımızın geleceğe daha emin adımlarla ilerleyebilmesi ve çok yönlü bir şekilde kendilerini her alanda geliştirmesi adına önemli çalışmalar planlıyoruz. “Afyon’da Her Ev Bir Okul” projesi ile çocuklarımızın çalışma ortamlarını iyileştirmeyi, gönül dünyalarını zenginleştirmeyi, onların yüzlerini gülümsetebilmeyi ve bu ülke için faydalı nesiller olmaları için onlara olanak sağlamayı hedefliyoruz. Çocuklarımızın mutluluğu her şeye değer diye düşünüyoruz. Onların nitelikli bir eğitim alması ve başarı düzeylerinin artması adına her zaman yanlarında olacağız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Temmuz 2024
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031