Güncel Haberler

Afyon Bayramı Yeni Projelerle Karşılıyor….

Ramazan Bayramını memleketinde hemşerileriyle geçirecek olmanın mutluluğunu yaşayan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar halkına temelini atacakları tesislerle adeta proje bayramı yaşatacaklarını belirtti.
 
Bayramın 3. günü (21 Ağustos Salı) İhsaniye ilçesini ziyaret ederek Döğer Emre Göleti ve Sulaması ile Bayramaliler Göleti ve Sulamasının temelini atacak olan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, İhsaniyenin ardından İscehisar ve Bayat ilçelerini ziyaret ederek temel atma merasimlerine iştirak edecek.
 
İscehisar Karaağaç Göleti ve Sulamasının Temeli Atılıyor
 
İscehisarlı hemşerileriyle bayramlaştıktan sonra Karaağaç Göleti ve Sulamasının temel atma merasimine iştirak edecek Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Afyonkarahisara hizmet etmenin mutluluğunu yaşadığını kaydetti.
 
İscehisarın Karaağaç köyünde inşa edilecek olan tesisin tamamlanmasıyla 2.560 dekar arazinin suya kavuşturulacağını ifade eden Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, 6.000.000 TLye mal edilecek tesisi Aralık 2014te hizmete açmayı planladıklarını söyledi.
Karaağaç Göleti ve Sulamasının tamamlanmasıyla birlikte çiftçilere yıllık 1.820.000 TL gelir artışı sağlanacağını kaydeden Bakan Prof. Dr. Eroğlu; Çiftçilerimiz daha çok üretecek, daha çok kazanacak diye konuştu.
 
Bayat, Özlemini Çektiği Gölet ve Sulama Tesisine Kavuşuyor
 
İscehisardaki programının ardından Bayata hareket edecek olan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, hem Bayatlılarla bayramlaşacak hem de Derbent Göleti ve Sulamasının temelini atacak. 6.000.000 TLye mal edilecek olan tesisin tamamlanmasıyla 2.290 dekar arazisinin sulamaya açılacağını belirten Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, temeli atılacak tesislerin hayırlı olmasını dileyerek Afyonkarahisarda bambaşka bir bayram yaşanacak, çiftçilerimizin yüzü gülecek dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.