Güncel Haberler

MİRAÇ GECESİ VE 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLAMASI BİRLİKTE DÜZENLENDİ

Afyonkarahisar ve İlçeleri Dayanışma Derneği genel merkezinde düzenlenen programda Ankara’da yaşayan çok sayıda Afyonkarahisarlı bir araya geldi. Sunuculuğunu dernek yönetim kurulu üyesi Eren Özerkan’ın yaptığı programda açılış konuşmasını yapan dernek genel başkanı Mehmet Ali Özerkan, katılımcılara teşekkür ederek başladığı konuşmasında, bu iki bayramın aynı güne denk gelmesiyle bu programın daha da bir önem kazandığını söyledi. “Bir taraftan yüce peygamberimizin (S.A.V.) miraca çıktığı gecenin sene-i devriyesini kutlarken, bir diğer taraftan TBMM’nin kuruluşu ve büyük kurtarıcı Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklarımıza armağanı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın yıldönümünün aynı güne denk gelmesi, bu iki bayramı birden kutlamamıza ve bizim bu programı hazırlamamıza vesile oldu. Bu duygularla öncelikle siz değerli katılımcı kardeşlerimin şahsında tüm islam aleminin miraç gecesini kutluyorum. İnşallah hayırlara vesile olsun. Ülkemizin varlığının, birliğinin, kardeşliğinin korunmasına ve güçlenmesine vesile olsun. Rabbim hepimizi önümüzdeki Ramazan ayının feyzinden, bereketinden, rahmetinden istifade edenlerden eylesin. Cümlemize daha nice ramazanlara, nice bayramlara sağlık, huzur ve mutlulukla erişmeyi nasip etsin. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’mız tüm ulusumuza kutlu olsun.” dedi.

Dünyada çocuklara armağan edilen ilk ve tek bayramın büyük kurtarıcı Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olduğunu söyleyen Özerkan, “Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.” diyerek sözlerini sürdürdü.

Daha sonra derneğin kuruluşu ve çalışmalarından da söz ederek “Bildiğiniz gibi uzunca yıllar derneğimize ait bir yerimizin yokluğunu çektik. Bu zaman zarfında yapılması düşünülen faaliyetlerde aksamalar oldu. Bizler bundan sonraki zamanı iyi değerlendirmek zorundayız. Sağolsunlar yıllar sonra bu çalışmalarımızı yakından takip eden Afyonkarahisar’ımızın meclisteki temsilcileri, değerli bakanımız ve milletvekillerimiz bizlere sahip çıkıyorlar ve bugün dernek faliyetlerimizi gerçekten yakından takip ediyorlar. İnanıyorum ki daha yapacağımız çok iyi şeyler olacak. İlimizin tanıtımı için belki de dernek tüzüğümüzde değişikliğe gideceğiz ki gerek bakanımızla, gerek milletvekillerimizle, gerekse de bürokratlarımızla daha yakın istişare ve işbirliği içerisinde bulunabilelim.” dedi.

Özerkan daha sonra “Değerli kardeşlerim, sözlerimi daha fazla uzatmak istemiyorum. Ancak sizlerle bir konuyu da paylaşmadan geçemeyeceğim. Bildiğiniz gibi uzun yıllar bu yerin hasretini çektik. Evet yerimiz küçük. Gönül isterdi ki daha büyük bir yerimiz olsun. 300 – 500 hemşehrimizle etkinliklerimizi daha rahat yapabilelim ve daha çok hemşehrimizle bir araya gelebilelim. Ancak ne yaparsınız ki sizlerin de gördüğü gibi şu anda içerisinde bulunduğumuz bu yerimiz ancak 100 kadar hemşehrimizi alıyor. Ben istiyorum ki hiç bir hemşehrimiz bizi çağırmadı, bizim haberimiz olmadı diye bize kırılmasın, gücenmesin. İnanın bizim yüreğimiz kocaman, kim gelmek isterse başımızın üzerinde yeri var. Kim gelirse gelsin inanın oturduğum sandalyeden kalkar o kardeşimize veririm. Ben bu duygularla tekrar sizin şahsınızda tüm alem-i islamın miraç gecesini tebrik ediyorum. Çocuklarımızın bayramını da yürekten kutluyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Afyonkarahisar milletvekillerimizin meclisteki yoğun programları nedeniyle katılamadıkları programda, gönderdikleri sevgi ve selam mesajları katılımcılara iletildi. Program gereği Yönetim Kurulu Üyesi Eren Özerkan, Miraç Kandilinin Dinimizdeki Yeri ve Önemiyle ilgili bilgiler verdi.

Daha sonra söz alan derneğimizin kurucu başkanı İrfan Ünver Nasrattınoğlu da Miraç gecesi ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın öneminden söz ederek, Mustafa Kemel Atatürk’ün dünyada çocuklara bayram hediye eden tek lider olduğunu söyledi. 7 yaşındaki Mehmet Kutan Özerkan’ı başkanlık makamına davet ederek sembolik olarak başkanlık makamına oturttu.

TBMM’nin açılışıyla ilgili kısa bir video projeksiyonu gösterimi sonrası, davetlilerden bir genç kızımızın Atatürk’ün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’yla ilgili sözlerini aktardığı programa, derneğimizin kurucu yönetim kurulu üyesi ve değerli şairimiz Ahmet Bodur’un okuduğu dini ve milli şiirlerle devam edildi. Ardından konuklardan İsmet Parlar’ın okuduğu şiirlerden sonra, misafirlerle sohbet ve görüş alışverişi şeklinde devam eden programda Ahmet Bilginsoy, dernek çalışmalarının daha fazla desteklenmesi gerektiğini bildirerek, bu yerin kazanılmış olmasından ve sürekli faliyetlerinden dolayı dernek yönetimine teşekkür ederek başarılar diledi.

Program sonrası katılımcılara Ankara’da hazırlanan keşkek ikram edilerek program sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Temmuz 2024
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031