Güncel Haberler

2. OSB UNUTULDUMU…

AFYONKARAHİSAR 2. ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ… 2006′DA GÜNDEME GELDİ, 2008′DE YÖNETİM KURULU OLUŞTURULDU, ARAZİ ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI, AMA ŞİMDİ UNUTULDU…

 

Afyonkarahisar’ın teşvik kapsamına alınmasıyla yetersiz kalan Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgesinden sonra Sinanpaşa ilçesi sınırları içerisinde İkinci Organize Sanayi kurulması gündeme gelmişti.

 

2008′DE KURUCU YÖNETİM KURULU OLUŞTURULMUŞTU

2006 yılında gündeme gelen İkinci OSB olayı, Sinanpaşa Belediyesi ve Kaymakamlığı’nın yürüttüğü ciddi çalışmalar ile 2008 yılında İkinci Organize Sanayi Bölgesi Kurucu Yönetim Kurulu oluşturulmuş, Afyon-İzmir karayolu 20. ve 30. km.ler arasında tespit edilen bölgede arazi çalışmaları yapılmıştı.

 

DÖNEMİN VALİSİ 2. OSB BAŞKANIYDI

Dönemin Valisi Haluk İmga başkanlığında oluşturulan 2. OSB Yönetim Kurulu ile şu anda 2. OSB çalışmalarının ne aşamada olduğu şu anda belirsiz.

 

2. OSB BAKANLIĞIN SİSTEMİNE GİRDİ, AMA…

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın OSB’ler sistemine de giren Afyonkarahisar 2. Organize Sanayi Bölgesi için yeniden ve ciddi bir şekilde çalışma yapılması, Afyonkarahisar ile Sinanpaşa bölgesinin ekonomik gelişimi için büyük önem taşıyor.

 

2. OSB BÖLGE İÇİN BÜYÜK BİR UMUT

Sürekli olarak dışarıya göç veren bölge (Sinanpaşa, Düzağaç, Ayvalı, Akören, Güney, Balmahmut), İkinci Organize Sanayi Bölgesinin kurulmasıyla oluşacak ekonomik canlanmadan, açılacak işletmelerin istihdamından umutlu. Halk, bu 4 yıldır devam eden ve ilimiz için büyük bir şans olan bu girişimin kadük kalmamasını ve somut olarak bitirilmesini dört gözle bekliyor.

 

kAYNAK : AFYON HABER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.