Güncel Haberler

14 Aralık Katakulli Operasyonu…

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Ahmet Toptaş Mecliste yaptığı konuşmada; “Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı bütçesi üzerine Cumhuriyet Halk Partisi adına söz almış bulunuyorum. Sözlerime başlarken öncelikle iki konuda düşüncelerimi sizinle paylaşmak istiyorum.

1-Yarın gezi parkında yaşam alanlarına ve parklarına sahip çıkan milyonlarca gencin hunharca saldırıya uğraması, bazılarının öldürülmesi, bazılarının da gözlerini kaybetmesi ve binlercesinin yaralanması olaylarında insan olarak sessiz kalmayan, her demokratik eylemde,  demokrasiden ve özgürlüklerden yana barışçıl tavrıyla, barışın, kardeşliğin ve özgürlüğün simgesi haline gelmiş çarşı grubunun, darbeye kalkıştıkları safsatasıyla haklarında açılmış davanın duruşması vardır.

            Şunu belirtmeliyim ki çarşı, bütün darbelere olduğu gibi bütün diktatörlere karşı da özgürlüğün ,barışın ve demokrasinin simgesi olmaya devam edecek, kendisine yapıştırılan tüm suçlamaları demokrasi düşmanlarının suratına çarparak, özgürlük, barış ve dayanışma duygularıyla demokrasi mücadelesine devam edecektir. Buna inancımız tamdır. Bu  duygularla çarşıyı selamlıyor, demokrasi ve özgürlük mücadelesinde çarşıyla dayanışma içinde sonuna kadar kendileriyle birlikte olduğumuzu bilmelerini istiyorum.  

 

2-  Cumhuriyetin Kurucusu Ulu Önder Atatürk’ün Cumhuriyetin vaz geçilmez değerleri olan İnkılaplarına “köpekleşme”diyen bir meczubu yüce meclisinin çatısı altında konuşturanları ve buna ses çıkarmayanları da şiddet ve nefretle kınıyorum.

Yolsuzluk, Hırsızlık, Karapara aklama,rüşvet,700 milyarlık saat, ayakkabı kutusu, para kasaları, oğlum daha sıfırlayamadın mı? Konuları ile ilgili 17-25 Aralık yolsuzlukları anma haftasında, yaşanılanları perdeleme amacı da taşıyan 14 Aralık katakulli operasyonu ile ülkede gündem saptırılıyor.” Dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.