Genel Gündemden, Yerel Gündeme; YOLSUZLUK…

aumurhanÜlkemizdeki son bomba yolsuzluk ve rüşvet. Kokuşmuşluk devletin tüm kademelerini tehdit eder boyutlarda. Demokrasi rafa kalkmış, insan hakları sınıfta kalmış, adalet bayan adından öteye geçemez bir hal almıştır. Ülke gündemi yapay olarak Paralel yapı ile meşgul olurken insanın aklına acaba halka tavşana bak hikayesi yutturulurken neleri kaybettireceğimizi ne zaman öğreneceğiz merakla beklemekteyim.

Genel gündem Büyük Yolsuzluk Operasyonu, Rüşvet, Yolsuzluk derken yerel gündemde aradan kaynamakta; Beldemizi yönetecek yetenekli, başarılı, Beytul Mal-a sahip çıkacak, yemeyecek, yedirmeyecek bir başkan seçmenin yerine İktidar hesaplaşmasına kurban vererek, bu vasıfları taşımayan başkan adayına Şuhutlu yönlendirilmeye çalışılmaktadır.

İlçemiz 4 başkan adayı ile seçimlere girmektedir. Bu dört adayda daha önce başkanlık yapmış kişilerdir. Belki de bu şekli ile ülkemizde tektir. Yarışan adaylar daha önce belediye başkanlığı yapmış kişilerden oluşmaktadır. Şuhutlu bu kişileri tanımakta, hizmetlerini bilmektedir.

Ülkemiz siyasette yolsuzluk ve rüşvetle mücadele etmeye çalışırken,  yargı ve güvenlik Büyük Yolsuzluk ve Rüşvet operasyonu bedelini öderken, İlçemiz halkı yanlış yapmamalı; Hazine arazisinden kum çekenlere, Öküz çayırına göz dikenlere, üretilen belediye arsalarından rant sağlayanlara pirim vermemelidir.

Gündemde olan, çıkan gürültü ve patırtının müsebbibi olarak gösterilen; Haşhaşi gibi ağır ithamlara maruz kalan Cemaat ve Fethullah Gülen Hoca efendinin Şuhuttaki arkadaşları mücadelelerinin gereği olarak; Beytül Mal-a sahip çıkacak temiz, dürüst, çalışkan adayları veya adayı desteklemelilerdir. Yanlış bir tercihin hem bu dünyada hem de ahirette ağır sorumlulukları olduğunu en iyi onlar bilirler.

 

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir